Головна » Новини

Новини

Розпочато переговорну процедуру щодо підписання договору про закупівлю природнього газу

Цьогорічний опалювальний сезон розпочався із труднощів для споживачів у зв’язку із стрімким зростання ціни на природній газ на ринку та її цілковитою нестабільністю. При оголошенні процедур закупівель постачальники у зв’язку з даною ситуацією не виходили на торги. Така проблема із підписанням договору про закупівлю на природній газ склалася по всій Україні.Аби врегулювати це питання, забезпечити безперебійність поставок газу та фінансову підтримку громад з боку держави для безперебійної роботи теплокомуненерго та незмінності тарифів під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України 30 вересня 2021 року відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр (далі – Меморандум). На виконання даного Меморандуму розроблено алгоритм дій для бюджетних установ, який дасть змогу заключити договір про закупівлю природнього газу з ТОВ «ГК «Нафтогаз трейдинг»» по ціні 1 тис. куб. м. 16 554,00 грн. з ПДВ.
 
Згідно Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), а саме ст. 40, замовник може використовувати переговорну процедуру закупівлі як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю після проведення переговорів щодо ціни та інших умов договору про закупівлю з одним або декількома учасниками процедури закупівлі. Переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі якщо у замовника виникла нагальна потреба здійснити закупівлю у разі виникнення особливих економічних чи соціальних обставин, пов’язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, що унеможливлюють дотримання замовником строків для проведення тендера. (абз. 1 п. 3 ч. 2 ст. 40 Закону).
 
Враховуючи пониження температури зовнішнього повітря та початок опалювального сезону 2021/2022 років з метою запобігання негативним наслідкам, які стануться через відсутність опалення та гарячого водопостачання і Протокол засідання №15/09-21 Експертної комісії з визначення рівнів та класів надзвичайних ситуацій Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 12 жовтня 2021 року, а також Протокол №18 позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Вінницької обласної державної адміністрації від 11 жовтня 2021 року у Замовника наявні підстави для застосування переговорної процедури закупівлі на підставі п.3 ч.2 ст. 40 ЗУ «Про публічні закупівлі».
 
Зважаючи на усе вищезазначене замовником було прийнято рішення розпочати переговорну процедуру щодо підписання договору про закупівлю природнього газу 09120000-6 - Газове паливо за ДК 021:2015 Єдиного закупівельного словника з Товариством з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» згідно Закону.


29.10.2021 | Aдмін

Вернутись назад